“Yol yoktu” diyen vatandaşa yanıt: Bilet bin lira, annemin mezarına gidemedikten sonra ne yapayım o yolu

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili yapılan sokak röportajında AKP’li bir vatandaşa karşı çıkan kişini sözleri sosyal medyada gündem oldu. Yurttaş TV isimli Youtube kanalının İstanbul Arnavutköy’de yaptığı sokak röportajında konuşan vatandaş ekonomiyle ilgili konuştu.

Seçimlerde Erdoğan’ı destekleyeceğini söyleyen AKP’li bir vatandaş “Öncekileri çok gördük, bunlar hiçbir şey yapamaz. Bak yollara bak. Yol yoktu, elektrik yoktu, su yoktu. Vatandaş aklını başına alsın. 100 sene geriye gittik. İmza attılar ‘maden çıkmayacak, mazot çıkmayacak’ dediler. Yakamızdan insinler.” şeklinde konuştu. AKP’li vatandaşa karşı çıkan başka bir vatandaş röportaja dahil olarak “Arabaya binemiyorum, alamıyorum. Kayınpederim et kesmiş, getirmiş. 250 lira et yiyoruz. 250 lira et mi var?” diye konuştu.

AKP’li vatandaş bu sözlere karşılık olarak “Yürüten yok.” diyerek üretim olmadığını söyledi. Diğer vatandaş “Kim yürütecek?” diye sorarken AKP’li vatandaş “Herkes geldi yatıyor.” şeklinde yanıtladı. Vatandaş, AKP’li vatandaşa yönelik olarak “Sen üret o zaman.” derken, “Ben yaşlandım.” yanıtını aldı. Diğer vatandaş ise “O zaman bana izin ver, ben yapayım.” diye itiraz etti. Ekonomiye dair konuşan vatandaş şunları söyledi:

“20 senedir yönetiyorlar. Ben de oy vermiş biriyim. Ekonomi kötü. Gitsin kardeşim, biri gelsin. O kötüyse onu da gönderelim. Bu seçimi de kazansın, artık babadan oğla. Böyle sistem mi var? Damadı nerede Berat Albayrak? Ekonomi yönetiyordu, dolar 3-5 olacaktı. Millet akşama kadar rezil olsun. Ayakkabı alacağım, korkuyorum. Geçinemiyorum. Neymiş efendim, ‘Yol var, uçak var.’ Ben ekmek götüremedikten sonra uçak olsa ne olur, yol olsa ne olur? Annemin mezarına gidemiyorum Erzurum’da. niye? Bilet bin lira. Annemin mezarına gitmedikten sonra ben ne yapayım o yolu, yürüyerek mi gideyim?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir