CHP, eski İyi Partili Mesut Özarslan’ı Keçiören’den aday gösteriyor; Çiğli adayı değişti

Ankara’da CHP Genel Merkezi ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında krize neden olan Mesut Özarslan, Keçiören’den aday gösteriliyor. Yavaş, Mesut Özarslan’ın Etimesgut’tan aday gösterilmesini talep etmiş, CHP Genel Merkezi, Özarslan yerine Erdal Beşikçioğlu’nu tercih edince kriz yaşanmıştı. MYK’da, İstanbul’un ilçeleri ile Çankaya adaylarının da bir sonraki PM toplantısında kararlaştırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bazı il ve ilçelerde belediye başkan adaylarını belirlemek üzere saat 16.15 civarında toplandı. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. MYK’da şu ana kadar Parti Meclisi’nin (PM) onayına sunulmak üzere bazı adayların belirlendiği öğrenildi. MYK kararı doğrultusunda İyi Parti’den istifa eden Mesut Özarslan’ın Ankara’nın Keçiören ilçesinden aday gösterilmesi planlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Özarslan’ın Etimesgut ilçesinden aday gösterilmesini talep etmişti. Ancak Genel Merkez, Etimesgut’a tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu’nu aday gösterme kararı alınca Genel Merkez ile Yavaş arasında kriz yaşanmıştı.

Öte yandan İyi Parti’nin kurucularından Ramazan Değerli’nin Altındağ’dan, eski İyi Parti Çamlıdere İlçe Başkanı Mehmet Cengiz’in de Çamlıdere’den aday gösterileceği öğrenildi. MYK’da Bodrum için de Tamer Mandalinacı’nın, Menteşe adaylığı için de Gonca Köksal’ın aday gösterilme ve PM’nin onayına sunulması kararı alındığı öğrenildi.

TIKLAYIN – CHP’nin Ankara adaylarında eski MHP’li ve İyi Partili ağırlığı dikkat çekti: MHP’li Belediye Başkanı Yıldızkaya CHP’den aday

Çiğli adayı değişti

Bu arada İzmir’in Çiğli ilçesinden aday gösterilen Uygar Yıldırım’la ilgili de MYK’da değerlendirme yapıldığı ifade edildi. Aynı zamanda İzmir Malatyalılar Derneği Başkanı olan Uygur Yıldırım’ın adaylığına İzmir örgütünden itirazlar gelmişti. Edinilen bilgiye göre, Uygar Yıldırım yerine başka bir adayın PM’nin onayına sunulmasına karar verildi. Yıldırım’ın yerine Onur Emrah Yıldız‘ın Parti Meclisi’ne aday olarak sunulmasına karar verildi. 

TIKLAYIN – CHP’de Çankayalı adaylar da kazan kaldırdı: Özgür Özel’in avukatı Güner ile MYK üyesi Çiftçi’ye üstü örtülü tepki


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir