DHL Express Türkiye, Kadın Çalışanları için Sunduğu İşyeri Deneyimiyle Bir Kez Daha En İyi İşverenler listesi’nde

DHL Express Türkiye, kurum kültürünün özünü oluşturan insan odaklı yaklaşımıyla, eşitlik ve kapsayıcılığa verdiği önemle bir kez daha Great Place to Work Türkiye’nin Best Workplaces for Women™ Listesi’nde yer aldı. Great Place to Work Enstitüsü’nün kadın çalışanlar için eşit ücret, iş yerinde yükselme, iş yerinde ayrımcı politikalara maruz kalma veya eğitim olanaklarından yoksun kalma gibi mağduriyetler konularında değerlendirme yaptığı ve  kadın çalışanlar için adil iş yeri deneyimi sunan en iyi işyerini çalışanların oylarıyla belirlediği listede, 1000+ Çalışan Kategorisi’nde üst sıralarda yer almaya hak kazanan DHL Express Türkiye, GPTW’den aldığı ödüllere bir yenisini ekledi.

DHL Express Türkiye CEO’su Volkan Demiroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “DHL Express Türkiye olarak insan odaklı kurum kültürümüzle bu yıl pek çok ödülün sahibi olduk. Sektörümüzün lider kurumlarından biri olmanın yanı sıra, eşitlik ve kapsayıcılık ilkelerini benimsediğimiz çalışma ortamımız ve çalışanlarımıza verdiğimiz değerle sektörümüze öncülük ediyoruz. Çalışanlar tarafından yapılan  değerlendirmeye dayalı anket sistemiyle dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan  Great Place to Work Enstitüsü listesinde yer almak  bizim için çok anlamlı. Bu yıl, hem “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 Listesi”ne hem de “En İyi İşverenler Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük 2023 Listesi”ne girmeye hak kazandık. Geçtiğimiz günlerde de DHL Express olarak üçüncü defa “Avrupa’nın En İyi İş Yeri” unvanını aldık. Son olarak “2023 Best Workplaces for Women Listesi”nde de ilk üçte yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz.   DHL Express Türkiye olarak eşitlik ve kapsayıcılık ilkelerimiz ve “As One” ekip birlikteliği yaklaşımımızla  tüm çalışanlarımız için ideal bir iş yeri olma deneyimini sürdüreceğiz.”.

 

DHL Hakkında

1969 yılında kurulan DHL, lojistik sektörünün lider global markasıdır. DHL bünyesinde yer alan birimler, ulusal ve uluslararası paket teslimatından e-ticaret gönderi ve taşımacılık çözümlerine, uluslararası ekspres kara, hava ve deniz yolu taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine uzanan benzersiz bir lojistik hizmet portföyü sunar. Dünya çapında 220’yi aşkın ülke ve bölgede yaklaşık 395 bin çalışanıyla DHL, müşterilerinin sınırları aşmasına, yeni pazarlara ulaşmasına, işlerini büyütmesine ve gönderilerini sevdiklerine ulaştırmasına yardımcı olur. 

Teknoloji, yaşam bilimleri, sağlık, mühendislik, üretim & enerji, perakende ve otomotivin de aralarında bulunduğu pek çok büyümekte olan pazar ve sektöre özel çözümleriyle “Dünyanın lojistik şirketi” olarak konumlanan DHL, DHL Group’un bir parçasıdır. Grup, 2022 yılında 94 milyar euro gelir elde etmiştir. Gerek sürdürülebilir ticaret uygulamaları gerekse topluma ve çevreye karşı duyduğu sorumlulukla, dünyaya pozitif katkı sağlayan DHL Group, 2050 itibarıyla sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır. DHL Express, DHL Group’un uluslararası ekspres hava taşımacılığı alanında faaliyet gösteren global lider firmasıdır. 

DHL Express Türkiye Hakkında

 

1981 yılında kurulan DHL Express Türkiye, geniş müşteri kitlesiyle Türkiye’de hızlı hava taşımacılığı sektörünün lideri konumundadır. İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından günde toplam 4 uçuş gerçekleştiren DHL Express, İstanbul’un iki yakasından uçak kaldıran “Ekspres Hava Taşımacılığı” firmasıdır. DHL Group bünyesinde yer alan DHL Express, yakın zamanda 135 milyon Euro yatırımla İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirilen yeni Gateway binasında hizmet vermeye başlamıştır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir